Fotografia dzięcięca

FOTOGRAFIA NOWORODKOWA

Fotografia noworodkowa inaczej new born (nowo narodzony) to wyjątkowe zdjęcia. Nigdy potem dzieci nie wyglądają podobnie i nie można uchwycić na zdjęciach tego, co możliwe jest tylko w pierwszych tygodniach życia. Dlatego sesje noworodków najlepiej wykonywać do 14 dnia życia dziecka, najpóźniej do miesiąca. 

Noworodki to sesje szczególne, które czasem trwają nieco dłużej niż 1 godzinę. Posiadam gadżety, do wykonania profesjonalnych i unikatowych zdjęć.

FOTOGRAFIA NIEMOWLĘCA

Fotografia niemowlęca bardziej niż w innych rodzajach fotografii dziecięcej zależy od samego modela. Tutaj już nie uformujemy dziecka jak noworodka, nie jest też jeszcze z natury tak żywiołowe jak roczniak. Dlatego zdjęcia z tego okresu mogą wyjść dość nudno, choć wcale tak być nie musi. 

Wszystko zależy od wieku i chęci niemowlęcia do zróżnicowanych poz. Dość trudny okres to wiek około 3-4 miesięcy, kiedy dziecko jeszcze nie siedzi. Jeśli lubi leżeć na brzuszku, to sesja okaże się z pewnością ciekawa i zróżnicowana, bo to najlepsza poza na ten wiek.

FOTOGRAFIA ROCZKOWA

Roczne dzieci to żywioł, jeszcze całkowicie naturalny, bez sztucznej pozy. To tutaj pojawia się pierwszy sygnał charakteru dziecka, widać wyraźnie czy jest strachliwe i nieśmiałe czy idzie przez życie śmiało i z impetem.

FOTOGRAFIA DZIECI STARSZYCH I MŁODZIEŻY

Dobry pomysł sesji tematycznej to podstawa udanej sesji starszego dziecka. To może być jakieś przebranie za ulubioną postać bądź gadżety z nią związane, może to być również piłka i szalik piłkarski, cokolwiek, co sprawi, że dziecko poczuje się dobrze w tej roli i będzie chciało pozować. Ważny jest strój, niektóre dzieci dobrze się czują ubrane na luzie, inne lubią się wystroić w koronkowe sukienki, ale nie mniej ważna jest fryzura, a w przypadku młodzieży również makijaż. 

Jeśli chcesz, żeby dziecko dobrze wyszło na zdjęciach i miało fajną pamiątkę, spraw, żeby dobrze poczuło się we własnej skórze, czy to w dżinsach czy we fraku. Emocje dobrze widoczne są na zdjęciach, także przymus nigdy nie kończy się dobrze. Dlatego przygotowania do sesji dobrze poczynić w porozumieniu z dzieckiem.

FOTOGRAFIA ŚWIĄTECZNA

Fotografia świąteczna to wyjątkowe sesje w ciągu roku i choć zawierają się tutaj zarówno ujęcia Wielkanocne, Walentynkowe czy z okazji Dnia Babci i Dziadka, tak naprawdę zdecydowanie największą popularnością cieszą się sesje Bożonarodzeniowe, z racji klimatu i atmosfery, jaką niesie ze sobą ten magiczny okres.

Fotografia świąteczna Bożonarodzeniowa zaczyna się już od początku listopada do około 10 grudnia, aby zdążyć z wydrukiem przed Wigilią.